MZZ KADRA GÓRNICTWO

4 Biathlon wiosenny Ślaskiej IPA Chorzów 04.05.2013 r.

Na zaproszenie IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji) członkowie ZZ „KADRA" wzięli udział w 4 Biathlonie IPA, który zorganizowany został w dniu 4 maja 2013 roku na terenie Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie. Nasz związek reprezentowało 15 zawodników z 5 kopalń. Zawodnicy mogli wykazać swoją wytrzymałość i szybkość w biegu na 6 kilometrów. W trakcie biegu po każdej 2 kilometrowej pętli mogli sprawdzić celność swojego oka strzelając po 10 strzałów do tarczy z broni krótkiej i długiej. Po biegu i strzelaniu każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych (pchnięcie kulą i skok w dal z miejsca) oraz wojskowej (rzut granatem na celność rzutu). Łączna suma wyników decydowała o tym kto jest mistrzem 4. biathlonu IPA w 2013 r.
Na 61 startujących w klasyfikacji open 1 miejsce zdobył Daniel Dyduk z IPA – Bytom, 2 miejsce Jacek Bajda - Jednostka Wojskowa Lubliniec, 3 miejsce Adrian Nowicki IPA – Katowice. Na bardzo dobrym 9 miejscu uplasował się Piotr Motyl z KWK „Wieczorek". 19 miejsce zajął Jarosław Mierzwa z KWK „Piekary" a 21 Damian Pająk z KWK „Piekary".
W klasyfikacji ZZ „KADRA" 1 miejsce zajął Piotr Motyl, 2 miejsce Jarosław Mierzwa, 3 miejsce Pająk Damian.
W zawodach brały udział również kobiety. W klasyfikacji kobiet open nasza zawodniczka Beata Banasiewicz KWK „Wieczorek" zajęła 2 miejsce.
Zabawa przebiegała w przyjacielskiej atmosferze przy głośnym dopingu tłumnie zgromadzonych kibiców. Po zawodach zwycięzcom zostały wręczone puchary a każdemu uczestnikowi podarowano pamiątkową statuetkę. Wszyscy uczestnicy umawiali się już na 5 Biathlon za rok. Wyrazili również nadzieję, że po tak udanych zawodach liczba startujących w przyszłym roku się podwoi.
Dziękujemy w tym miejscu za zaproszenie i wspaniałe przygotowanie zawodów Czesławowi Wiznerowi i członkom IPA woj. ślaskiego. Wyrażamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.